• Jakubiansky slávik

• Dňa 23.11.2018 sa v rámci protidrogového týždňa uskutočnila spevácka súťaž Jakubiansky slávik. Našich spevákov prišli podporiť aj rodičia a starí rodičia, ktorí boli pozvaní do kultúrneho domu. Starí rodičia si mohli okrem spevu vypočuť aj slohové práce našich žiakov na tému Babka a dedko. V závere súťaže bol vyhodnotený aj zber papiera, v ktorom boli odmenení žiaci 2.A triedy.

• Poznávame záchranárov

• Dňa 21.11.2018 našu materskú školu navštívil v rámci tematického týždňa „Poznávame záchranárov“ p. Ing. Milan Ženčuch, člen policajného zboru dopravného oddelenia, ktorý deťom pomocou prezentácie a názorných ukážok  vysvetlil dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky.

• V dňoch 19.-23. novembra 2018 sa uskutočnil na našej škole Protidrogový týždeň. V rámci tohto týždňa žiaci druhého stupňa absolvovali súbor prednášok s protidrogovou tematikou. Vypočuli si skutočný príbeh bývalého narkomana, dnes klienta Gréckokatolíckej charity v Prešove, ktorý úspešne absolvoval liečenie a dostal druhú šancu na život. Taktiež si žiaci pozreli dokumentárny film a výhercovia zberu papiera, t.j. 9.A, si prevzali chutnú tortu.

• Plavecký výcvik

• V týždni od 12.11.-16.11.2018 sa naši žiaci zúčastnili plaveckého výcviku. Výcvik absolvovalo 40 žiakov, a to z 3., 4., 5. a 6. ročníka. Niektorí z nich si zdokonaľovali svoje plavecké zručnosit, iní sa zasa priúčali plaveckým spôsobom - prsia, znak, kraul. Deti sa veľmi tešili z toho, že sa za tento týždeň naučili plávať, za čo boli ocenení Mokrým vysvedčením a sladkou odmenou.

• Naši hokejbalisti prehrali až vo finále

• Inštitút hokejových štúdií zorganizoval 8.11.2018 hokejbalový turnaj pre žiakov 3. a 4. ročníka. Naši žiaci jednoznačne vyhrali skupinu a vo finále nastúpili proti víťazovi z druhej skupiny – ZŠ Komenského, v ktorom tesne prehrali 2:3.

• Postupujeme na krajské kolo

• Veronika Dufalová, Katarína Haladejová a Laura Mačugová. Tieto žiačky nás reprezentovali na okresnom kole v stolnom tenise dňa 7.5. 2018. Po víťazstvách nad ZŠ Levočská 4:1 a ZŠ s MŠ Mníšek nad Popradom 4:3 obsadili prvé miesto a postúpili na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 28.2.2019 v Spišskej Starej Vsi.

• Tatranskí rytieri - spoznávanie tatranskej prírody

• V dňoch 17.a 18. októbra sme sa zúčastnili exkurzie v Starom Smokovci pod vedením Mgr. Jackovej, PaedDr. Vresilovičovej a G. Mačugovej. Táto exkurzia bola odmenou za 1. miesto v celoslovenskej environmentálnej súťaži Tatranskí rytieri organizovanou ministerstvom životného prostredia, ktorej sa zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka. Deň sme začali nástupom do vlaku, ktorým sme cestovali do Starého Smokovca. Po príchode do Smokovca sme išli lanovkou na Hrebienok, kde sme absolvovali túru ku Bilíkovej chate a krásnym vodopádom. Spoznávali sme krásy Tatranského národného parku, získavali nové vedomosti a poznatky o tomto čarovnom mieste. Hlbokým zážitkom bolo ubytovanie v Grand hoteli Smokovec, kde sme mali izby s vlastným TV, vaňou, wellness oblečením a krásnym výhľadom na hory. Po ubytovaní sme sa všetci osprchovali, užívali si služby hotela a išli sme do hotelovej reštaurácie na skvelú večeru pri sviečkach. Po večeri sme sa išli vykúpať do bazéna, kde sme sa poriadne vybláznili spolu s pani učiteľkami. Spalo sa nám výborne, lebo sme boli príjemne unavení z túry a bazéna. Ráno sme zbalili veci a išli na raňajky, ktoré boli veľmi bohaté formou švédskych stolov s bohatou ponukou teplých a studených jedál. Po výdatných raňajkách sme sa presunuli na vlakovú stanicu a odišli domov. Domov sme odchádzali plní zážitkov z prekrásnej Tatranskej prírody plnej slniečka a radosti zo života.

PaedDr. Ivana Vresilovičová

• Okresné kolo v stolnom tenise

• Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Po dvoch hladkých výhrach so ZŠ Komenského a ZŠ s MŠ Jarabina 4:0 a tesnej prehre 2:4 so ZŠ Veľký Lipník sme nakoniec bojovali o bronzové medaily. V súboji o tretie miesto sme podľahli ZŠ Levočskej 3:4 a obsadili konečné 4. miesto. Našu školu reprezentovali Mário Duda, Rastislav Štucka, Sebastián Mrug a Martin Krivoňák.

Celkové poradie:

1. ZŠ s MŠ Haligovce