• Karneval

• Fašiangy sú už tradične obdobím karnevalov, plesov a zábav. Karnevalová zábava preto nemohla chýbať ani v našej škole. Dňa 31. januára sa na tunajšom Obecnom úrade stretli žiaci 1. stupňa vyobliekaní do rôznych farebných kostýmov. Nechýbali tu čarodejnice, víly, princezné, ale ani piráti, vojaci či spidermani. Všetky masky sa veselo zabávali, súťažili a tancovali. Tie najoriginálnejšie boli ocenené sladkosťami a vecnými odmenami. V závere nemohla chýbať ani žiakmi obľúbená tombola a samozrejme aj rozdávanie polročných výpisov známok. Všetci sme sa príjemne zabavili pri rôznych hrách a súťažiach.

• Pribíjanie vtáčej búdky

• Vylepšená vtáčia búdka sa dočkala svojho slávnostného zavesenia na našom školskom dvore. Prvá semiačková hostina je už pripravená a my sa tešíme na pozorovanie vtáčikov.

• 2. miesto na hokejovom turnaji

• Dňa 30.1.2019 sa uskutočnil hokejový turnaj v Novej Ľubovni. Naši prváci a druháci obsadili výborné 2. miesto. Najviac gólov strelil Peter Stempa z 2.A. Veľkú zásluhu na skvelom výsledku mal aj náš skvelý brankár Kamil Dvorščák. Za Jakubany hrali: Peter Stempa, Tobiaš Stempa, Kamil Dvorščák, Marián Maćuga, Lukáš Dufala, Alex Ulman a Mário Matľák. Po turnaji si naši žiaci pozreli tréning extraligových hokejistov z HK Poprad.

• Priateľský hokejový zápas

• Naši starší žiaci si dňa 23.1.2019 zahrali priateľský zápas v Novej Ľubovni. Zostava Jakubany: Mário Duda, Rastislav Štucka, Ján Matľák, Lukáš Dufala, Martin Krivoňák, Dávid Štucka, Ján Bondra, Dárius Rybovič, Sebastián Mrug, Fedor Faber a Marek Mariančík

• Zimné šantenie

• Fašiangy, teda čas medzi Tromi kráľmi a Popolcovou stredou, sa má niesť v duchu hodovania a zábavy. Ani žiaci 3.4.C a 5.C neboli výnimkou a strávili posledný deň pred polročnými prázdninami v prírode a vo veselej nálade. Počasie bolo krásne, slnečné a tak žiaci v rámci zážitkovej aktivity šantili na snehu v rôznych činnostiach: ťažili v sánkovaní, potom v slalome a nakoniec v hádzaní šišiek do vedra. V každej disciplíne obsadili traja súťažiaci 1. 2. a 3. miesto. Výhercovia získali krásne ceny – knihy, omaľovanky, pexeso, farbičky a plastelínu. Odmenou pre všetkých boli sladkosti a teplý čajík. Užili si nádherné zimné predpoludnie v lone krásnej jakubianskej prírody.

Mgr. M. Jacková