• DOMÁCE ÚLOHY a RTVS 2 vysielanie

• Ako sa žiak (rodič) dokliká k svojim domácim úlohám tu na edupage:

1. Na hlavnej stránke tejto edupage sa myšou zrolujte (posuňte) celkom dole a nájdite sekciu "Rýchle odkazy".
              2. V tejto sekcii kliknite na "Domáce úlohy".
              3. Ďalej vyberte svoju triedu a riaďte sa pokynmi učiteľov v jednotlivých domácich úlohách pre daný deň.

Poznámka: Úlohy sú aktualizované denne.

Dávame do pozornosti aj RTVS 2, ktorá v čase od 9:15 - 10:45 h (čas sa môže meniť) zaradila do TV programu vysielanie pre žiakov, v ktorom je približené učivo žiakom ZŠ.

• Oznam MŠ - APRÍL

• Odporúčame rodičom, akékoľvek vzdelávanie realizovať formou hry. Pozornosť venovať činnostiam zameraným na rozvoj hrubej a jemnej motoriky, vizuomotoriky, rozvíjať predstavivosť, pamäť, pozornosť, sústredenie, orientácia v priestore (pravá, ľavá strana), podnecovať deti k vyjadrovaniu poznatkov, názorov a postojov. Psychomotorické zručnosti, pohytovej koordinácie na posilnenie obratnosti a telesnej zdatnosti. Odporúčame tiež prácu s pracovnými zošitmi.

Témy na APRÍL:

► Prišla JAR

► Jarné kvety

► Prileteli vtáčiky

► Zvieratká a ich mláďatá

► Veľká noc - sviatky a tradície.

Zápis do MŠ bude prebiehať v MÁJI, bližšie informácie budú k dispozícii po 27. 04. 2020.

Helena Kňazovická, zástupkyňa RŠ pre MŠ

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu!

• Od 30. 03. 2020 (pondelok) až do odvolania sa prerušuje výchovno-vzdelávací proces a prevádzka v Základnej škole s materskou školu v Jakubanoch z dôvodu vyhlásenia mimoriadneho stavu v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu.

Prevádzka školskej jedálne a školského klubu detí bude v uvedenom čase tiež prerušená.

V priestoroch areálu školy je prísny zákaz vstupu:

• na multifunkčné ihrisko
              • do telocvične školy

Žiadame všetkých rodičov a žiakov, aby pozorne sledovali oznamy na webovej stránke školy, kde budeme zverejňovať ďalšie pokyny a takisto odkazy v Edupage, kde budú elektronicky zasielané úlohy pre žiakov.

Ďakujeme za pochopenie.

PaedDr. Michal Hanečák, riaditeľ školy

• Dôležitý oznam!

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Jakubany oznamuje rodičom a žiakom základnej školy, materskej školy a školského klubu detí, že z dôvodu bezpečnostných opatrení vzhľadom na Covid – 19 udeľuje riaditeľské voľno na piatok 13.03.2020.

Od pondelka 16.03.2020 až do piatku 27.03.2020 vrátane, sa z dôvodu vyhlásenia mimoriadneho stavu v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu na celom území Slovenskej republiky prerušuje výchovno-vzdelávací proces a prevádzka v Základnej škole s materskou školou v Jakubanoch. Prevádzka materskej školy, školskej jedálne a školského klubu detí bude v uvedenom čase tiež prerušená. Ďakujeme za pochopenie.