Dňa 12. júna 2026 sa žiaci 1. stupňa zúčastnili aktivity s názvom „Ochutnávka z našej záhradky“.
Cieľom podujatia bolo ukázať deťom výsledky ich práce pri pestovaní rastlín a podporiť zdravé stravovacie návyky.
Počas školského roka si žiaci sami vysiali rôzne druhy zeleniny a byliniek. Pravidelne sa o ne starali a sledovali ich rast. S veľkým očakávaním sa tešili na deň, keď budú môcť ochutnať to, čo vlastnými rukami vypestovali.
Po zbere úrody si každý žiak pripravil chutnú a zdravú desiatu. Na rožok natretý maslom si podľa vlastnej chuti poukladal čerstvý šalát, reďkovku, paradajku a pažítku.
Aktivita priniesla žiakom nielen príjemný gastronomický zážitok, ale aj cenné poznatky o pestovaní rastlín, význame zdravej výživy a zodpovednom prístupe k prírode.
Najväčšou odmenou pre nich bola radosť z vlastnej úrody a pocit hrdosti na výsledky svojej práce.
